You are here
Home > Tenis > Troicki ubedljivim porazom završio učešće na Dorćolu

Troicki ubedljivim porazom završio učešće na Dorćolu

Duel na Centralnom terenu Teniskog centra Novak trajao je samo nešto više od sat vremena, pa je Viktor i dalje bez pobede na ATP nivou u 2021. godini.

Loše je u meč, dok je njegov protivnik bio na visokom nivou od prvog poena. Birao je selektor Dejvis kup reprezentacije Srbije loša rešenja, bio pasivan i dozvoljavao Čekinatu da diktira ritam.

Italijan je snažnim i agresivnim udarcima napadao, lako napravio prvi brejk i potom sve konce igre držao u svojim rukama.

Viktor nije pravio razliku servisom, a kod rezultata 1:4 je Marko vezao četiri izuzetna poena posle 40:0 i još jednom oduzeo servis Troickom.

Čekinato je potom još jednom sigurno odservirao i za manje od pola sata došao do vođstva u setovima – 1:6.

Pošto je protutnjao kroz prvi, Čekinato je mogao da pusti ruku u drugom setu i nastavio je da bude igrač koji se pita na terenu. Zapretio je u prvom gemu, Viktor se nekako izvukao, ali već u sledećem nije.

Trenutno 94. igrač sveta je napravio, ispostaviće se, odlučujući brejk početkom drugog seta i do kraja uspeo da ga sačuva.

Najveću priliku Troicki je imao u šestom gemu jer se izborio za brejk šansu, ali je tada rival odigrao hrabro i sjajnim forhendom pogodio sam ćošak terena. Čekinatu je to bilo dovoljno i više nije dozvolio šanse našem predstavniku.

Prošao je dalje i obezbedio italijanski derbi sa drugim nosiocem Mateom Beretinijem, koji je bio slobodan na startu turnira.

Turnir u Beogradu, prvi posle devet godina, počeo je u ponedeljak i traje do 25. aprila. Igra se za nagradni fond od 711.800 evra, dok će pobedniku pripasti 100.225 evropskih novčanica i 250 ATP poena.