You are here
Home > Fudbal > Prvenac Luke Stojanovića za Čikago, od Roberta Berića nema spasa (VIDEO)

Prvenac Luke Stojanovića za Čikago, od Roberta Berića nema spasa (VIDEO)

Portal logo

Luka Stojanović uz Ranka Veselinovića brani čast Srbije u MLS-u – i to kako. Nema više prepreka da Luka Stojanović pokaže raskošan potencijal. Pandemija virusa korona ga je zaustavila, povreda kolena ga isekla, a u novoj sezoni stvari konačno ležu na svoje. Prvi meč i gol za Čikago Fajer.

Stigao je Luka Stojanović u Čikago Fajer krajem februara prošle godine iz Čukaričkog u transferu vrednom 500.000 evra. Omladinac Partizana, koji je punu afirmaciju stekao u Čukaričkom, otisnuo se preko Atlantika u ligu bez briga kako mnogi nazivaju MLS. Neobavezan fudbal, meka za zvezde na zalasku karijera i kiša golova. Tu kišu golova nagoveštava i Luka Stojanović ove sezone.

Početak u obećanoj zemlji nije bio iz snova, više za potisnuti iz sećanja. Prva godina protekla je dugim odsustvom sa terena. Može se iskoristiti ona da se prvi mačići u vodu bacaju. Ali su za ovu sezonu podešene nišanske sprave. Čikago Fajer će ako je suditi po uvodnom meču raditi na balkanski pogon. Rešetao je Robert Berić prošle sezone, a u istom maniru je nastavio i ove. Pripremili su sve saigrači za slovenačkog napadača, akcija Čikaga kojoj bi pozavideli i neki giganti evropskog fudbala i rutinska egzekucija Roberta Berića.

Uloga strelca nije mu strana, a ne snalazi se loše ni u ulozi asistenta. Od snalažljivosti Slovenca profitirao je Luka Stojanović. U trećem nastupu za Čikago postigao je prvenac. Nije imao težak zadatak. Ubacio je Berić sa levog boka na peterac, a srpski vezista je poklopio loptu i zatresao mrežu Nju Inglanda.

Dva dijametralno suprotna poluvremena odigrali su Čikago i Nju Ingland. U prvom bura, u drugom bonaca. Dva gola prednosti nisu bila dovoljna Čikagu da pobedom otvori sezoinu. Do odlaska na odmor je Nju Ingland poravnao rezultat na semaforu preko Adama Bukse i Gustava Boua. Sva municija potrošena je do 30. minuta. Ništa igrači Čikaga i Nju Inglanda nisu sačuvali za nastavak.

Možda i potez kola viđen je na utakmici Njujork Red Buls – Kanzas Siti (1:2). Domaćin je poveo, a Kanzas je za dva minuta preokrenuo rezultat i šokirao Njujork. Duel je prelepim volejem otvorio Kejden Klark. Sela mu je lopta, nije preterano razmišljao i lepotica je završila pod prečkom.