You are here
Home > Fudbal > Nokaut za 34 minuta, Ponte Preta uništila Santos (VIDEO)

Nokaut za 34 minuta, Ponte Preta uništila Santos (VIDEO)

Portal logo

Gosti nisu uspeli da zaustave žestoke nalete domaćina na stadionu Mojzes Lukareli – 3:0

Kanonada u režiji fantastične Ponte Prete! Santos je doživeo pravo uništenje u jednom od derbija Pauliste. Domaćin je odigrao fantastično prvo poluvreme na stadionu Mojzes Lukareli, što mu je bilo dovoljno da dođe do ubedljivog trijumfa i u potpunosti se uključi u borbu za plasman u plej-of – 3:0 (3:0).

Sve je bilo rešeno za 34 minuta utakmice. Domaći je silovito napadao i nije se zaustavio dok i definitivno nije rešio pitanje pobedika. Prva dva pogotka u uraganskim naletima Ponte Prete postigao je mladi golgeter Žoao Veras, koji je mrežu Džona Furtada tresao u devetom i 33. minutu, dok je konačan rezultat postavio Vijeira de Veiga samo minut kasnije.

Santos je u prvom poluvremenu imao i sreće što nije primio još neki gol, jer se domaćin dosta ispromašivao, dok je u drugom poluvremenu uspeo da se konsoliduje, pa je propustio nekoliko dobrih situacija da smanji rezultat. Gosti će najviše žaliti zbog situacije iz 54. minuta, kada je odlično iz slobodnog udarca gađao Lukas Lurenco, ali je sjajno odbranio Igor. Vrlo dobru šansu u finišu meča imao je i Žan Mota.

Ponte Preti je ovo bilo drugo uzastopsno slavlje, pa sada zaostaje tri boda za Feroviarijom u grupi B, dok je Santos još uvek drugi u grupi D, ali je osvojio samo bod u poslednja dva kola.