Home > Fudbal > Rutina na Teatru snova, Kavani stavio tačku samo što je počelo (VIDEO)

Rutina na Teatru snova, Kavani stavio tačku samo što je počelo (VIDEO)

Portal logo

Sa velikim snovima došla je Granada na Teatar snova, ali nije ovo bilo veče u kojoj se dešavaju čuda.

Bajka španskog kluba, koji je prvi put u istoriji izašao u Evropu i odmah stigao do četvrtfinala Lige Evrope, završila se u Mančesteru, gde je Junajted maltene sa pola snage ne samo sačuvao prednost iz prvog meča (2:0), nego dobio i revanš i plasirao se u polufinale takmičenja – 2:0.

Na tom poslednjem stepeniku pred finale Mančester junajted će igrati protiv Rome.

Ogroman posao su Crveni đavoli uradili u prvoj utakmici, koju su dobili sa 2:0 i bilo bi preteško i mnogo jačim timovima od Granade da na Old Trafordu dostignu i prestignu toliku razliku.

A, pogotovo je posao postao duplo teži Špancima posle 6. minuta utakmice. Edinson Kavani je presudio u ovom dvomeču samo što je revanš počeo. Urugvajac je uhvatio volej levom nogom i pogodio mrežu Granade i doneo Junajtedu vođstvo i u drugoj utakmici. Ovo je Kavaniju 11. sezona zaredom u kojoj je postigao makar gol u evropskim kupovima, a prvi gol u Ligi Evrope od 2012. godine kada je bio strelac za Napoli protiv PSV Ajndhovena.

Ako je bilo želje i volje da se revanš razbukta, da bude praznik za oči, Kavani ga je ubio kao zeca. Nakon gola meč je postao kolotečina u kojoj u prvom poluvremenu nije bilo mnogo atraktivnih akcija, niti velikih šansi za gol. Najbliži pogotku bio je Bruno Fernandeš u 35. minutu, kada je njegov udarac zamalo završio pored gola.

Mnogo življe je bilo drugo poluvreme, u koje je Granada ušla sa namerom da zaigra na sve ili ništa. Čim je lopta krenula s centra ukazale su se prilike na obe strane, a u istom ritmu se nastavilo do kraja. Jedino što su igrači obe ekipe previše komplikovali u završnici i uludo su proćerdali sve dobro skrojene akcije.

Granada je igrala hrabro, napadala i pravila prilike iako je bila svesna da nema tog čuda koje je može pogurati do tri gola, a onda je u 90. minuta zatresla mrežu – sama sebi. Valjeho je centaršut Telesa sproveo u svoj gol i time stavio tačku na utakmicu na Old Trafordu.

Srpski as Nemanja Matić je bio starter u timu Mančestera i odigrao je solidnu utakmicu, u skladu sa celim timom Crvenih đavola. Još dva koraka ga dele od trofeja. Kada je Junajted 2017. osvojio ovo takmičenje Matić je bio u Čelsiju, dok je kao igrač Benfike izgubio finale 2013. godine i to baš od Čelsija.