You are here
Home > Košarka > Jokiću srpski derbi, Somborac umalo do novog tripl-dabla, Bogdanovi Hoksi pregaženi u Koloradu (VIDEO)

Portal logo

Nema zime za Nagetse kada Nikola Jokić igra u MVP stilu. U srpskom derbiju u Koloradu, Denver je pregazio Atlantu Bogdana Bogdanovića sa 126:102. Srpski centar je dobio bitku protiv reprezentativnog saigrača i što se tiče učinka na terenu.

Somborcu su dve asistencije falile za 13. tripl-dabl u sezoni. Za samo 28 minuta i 13 sekundi (nije igrao u poslednjoj četvrtini), Jokić je postigao 16 poena. Iz igre je šutirao 7/12, za tri poena 1/2. Imao je i 10 skokova i osam asistencija. U prvom poluvremenu, Jokić nije mnogo forsirao šut, više je razigravao saigrače. Nije imao promašaj iz igre (4/4), uz jedno nerealizovano slobodno bacanje za 17 minuta na parketu.

S druge strane, Bogdan Bogdanović je na paketu proveo 22 minuta i 50 sekundi. Postigao je devet poena, od toga sedam u prve dve četvrtine, uz šuz iz igre 4/9, za tri poena 1/3. Imao je i po jedan skok i asistenciju. Hoksi su vodili u prvoj četvrtini, ali su se Nagetsi razigrali u drugih 12 minuta i na odmor otišli sa dcocifrenom prednošću – 65:55. Gosti su se držali do četiri minuta pre kraja druge četvrtine. Na semaforu je pisalo 49:49, a onda je domaći tim napravio seriju 16:6.

U nastavku, Denver je dodao gas i bez problema ostvario 28 pobedu u sezoni, uz 17 poraza, i trenutno je šesti u Zapadnoj konfrenciji. Atlanta je sada na polovičnom učinku od 23 trijumfa i poraza. Prednost je u jednom trentuku bila i +33 – 123:90, ali u poslednjih dva minuta gosti su uspeli, koliko-toliko da ublaže visok poraz.

Trener tim iz Kolorada Majkl Meloun imao je dosta raspoloženih igrača. Nije morao da forsira mngogo na terenu dve glavne zvezde Jokića i Marija. Odličnu partiju pružio je Džamajkl Grin koji je sa 20 poena i bio je najbolji strelac svog tima. On je na odlično iskoristio šansu. Igrao je samo nešto manje od 14 minuta. Šut ga je služio 7/12, a za tri poena 3/5. Imao je i sedam skokova. Kanađanin Džamal Mari je postigao 17 poena. Novajlija u timu Nagetsa, pojačanje iz Orlanda, Aron Gordon, na debiju u novoj franšizi, imao je 13 poena za nešto više od 20 minuta na parketu i najavio da će biti veliko pojačanje Nagetse u nastavku sezone. Dvocifreni učinak imali su Majkl Poeter sa 15 i Vil Barton sa 12 poena. Drugi novajlija koji je stigao prošle nedelje u trejdu, centar Džaval Mekgi nije igrao za prošlogodišnjeg finalistu plej-ofa Zapadne konferencije.

Utorak, 19.00: (3,90) Crvena zvezda (16,0) Milano (1,30)

Kod ekipe iz Džoržije Trej Jang je sa 21 poenom bio najefikasniji košarkaš na meču. Italijan Danilo Galinari je postigao 14, Džon Kolins 11, a novajlija Klint Kapela 10 poena. Ostali su imali jednocifreni košgeterski saldo.

Denver se revanširao Altanti za poraz u januaru, kada su Nagetsi izgubili u Džordžii (115:123). Tada nismo gledali srpski obračun jer je Bogdanović bio van parketa zbog povrede kolena koja ga je dva meseca odvojila od terena.

Portland je pobedio Toronto u Tampi sa 122:117, uz dobre partije udarnog tandem Blejzersa Si Džej Mekalum sa 23 i Dejmijana Lilarda sa 22 poena. Kod domaćina, šampiona iz 2019. godine, centar Paskal Sijakam je ubacio 26.