You are here
Home > Fudbal > Nemci silni protiv Islanda, Grcima bod protiv Španije

Nemci silni protiv Islanda, Grcima bod protiv Španije

Nemci su i pre duela važili za favorita protiv Islanda, a to su pokazali i na terenu. Konstantno su opsedali gol protivnika, a posed lopte od 76 posto dovoljno govori o stanju na terenu. Strelci su bili neumoljivi pa Islan može da bude zadovoljan sa samo tri gola u svojoj mreži.

Nemačka je rano načela protivnika, već u trećem minutu Gorecka se upisao strelce. Četiri minuta kasnije, nakon sjajne akcije povratne lopte Haverc matira gormana Islanda i povećava na 2:0.

Do odlaska na odmor još nekoliko prilika pred golom gostiju, ali mreže su ipak mirovale.

Treći gol Nemačka je postigla u 56. minutu. Gundogan je primio loptu u kaznenom prostoru i izuzetnim udarcem, kroz šumu nogu, pogodio donji desni ugao.

Španija i Grčka odigrali su nerešeno – 1:1 na startu kvalifikacija. Grci su uspeli da odole favorizovanom domaćinu stignu do izjednačenja i osvoje važan bod.

Španija je povela golom Morate u 33. minutu na asistenciju Kokea. Grci su uspeli da izjednače u 57. minutu. Precizan sa bele tačke bio je Bakasetas, i tako postavio konačan rezultat.