You are here
Home > Fudbal > Ovo niko nije očekivao! Ronaldo i Portugal se pred dolazak u Beograd mučili sa Azerbejdžanom

Srbija je prva tri boda u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo upisala pobedom nad Republikom Irskom, dok je do trijumfa stigao i Portugal, koji je slavio protiv Azerbejdžana – 1:0 (0:0).

Teže nego što se očekivalo glavni favorit u A grupi, predvođen jednim od najboljih igrača današnjice, Kristijanom Ronaldom, stigao je pobede, koja je plod autogola gostiju.

Nakon jedne krajnje nesmotrene reakcije defanzivca Azerbejdžana Maksima Medvedeva i golmana, a posle centaršuta Nevesa, Portugal je stigao do vođstva.

Detalj sa meča Azerbejdžan – Portugal

Naime, čuvar mreže Azerbejdžana je u 36. minutu pokušao da „boksuje“ loptu, ali se blizu njega našao dafanzivac kog je ista pogodila, a onda završila u mreži.

Izabranici Feranda Santoša su od prvog do poslednjeg minuta diktirali tempo i imali loptu u nogama, stvarali šanse, ali nisu uspeli da pronađu put do mreže iz čak 15 šuteva u okvir gola protivnika.