You are here
Home > Fudbal > Novi poredak u Urugvaju: Nasional ponižen, Liverpul šampion (VIDEO)

Novi poredak u Urugvaju: Nasional ponižen, Liverpul šampion (VIDEO)

Portal logo

Nije sa Enfilda već sa stadiona Belvedere u Montevideu. Liverpul je osvojio urugvajsku Klausuru, prvi put u istoriji ovog kluba koji postoji već 102 godine. Dva kola pre kraja šampionata tim iz prestonice ove južnoameričke države ima devet pobeda i četiri remija, bez poraza. Beži gradskom rivalu Montevideo Sitiju osam bodova, pa je istorijska kruna završila u vitrinama tima sa stadiona Belvedere.

Na fantastičan način je ispisana istorija, pobedom u gostima protiv velikana Nasionala, trostrukog šampiona Južne Amerike, sa čak 4:0. Posle vicešampionske titule prošle godine, sada je došlo do primopredaje krune. Nasional je lovorike predao gradskog rivalu Liverpulu.

23.00: (2,60) Arsenal Sarandi (3,00) Platense (2,75)

Navikli ste da u Urugvaju dominiraju Penjarol i Nasional koji imaju ukupno osam titula Kopa Libertadores, ali su velikani ove godine u drugom planu. Liverpul je u derbiju 13. kola ponizio Nasional na njegovom stadionu i potvrdio novi poredak u Urugvaju, skidanje sa trona dva giganta. Ovaj klub je dosad ima samo jedan trofej, i to Superkup Urugvaja prošle godine. Četa Marsela Mendeza je već posle 22 minuta vodila sa 2:0. Prvi gol je postignut posle uigrane akcije iz kornera. Roso je sa oko 15 metara lepo zahvatio loptu i doveo plavo-crne u vođstvo.

Drugi pogodak je pravo remek delo Medine. On je iskoristio grešku domaćih fudbalera, a onda lepim udarcem levom nogom matirao domaćina drugi put.

————

Ako imaš nalog na sajtu mozzartbet.com, proveri ga svakog ponedeljka jer možda te čeka sjajno bonus iznenađenje!

Ne zaboravi, ponedeljak postaje tvoj srećan dan uz Happy Monday Bonus.

————

Nasional je bio nemoćan, a u finišu dva gola gostiju za ponižavajući poraz giganta i predaju krune u Urugvaju. Ramirez je iz penala u 75. minutu postigao gol, a Perez je u poslednjim trenucima overio domaćina. Posle toga usledilo je veliko slavlje gostiju i istorijska prva kruna šampiona Urugvaja.