You are here
Home > Fudbal > Jurić uzalud menjao četiri puta za 60 minuta, Atalanta se revanširala na Bentegodiju (VIDEO)

Portal logo

Prvi put ove sezone dogodilo se Veroni da veže tri poraza, ali kako su igrači u plavo-žutim dresovima odigrali protiv Atalante, više i nisu zaslužili. Gosti su slavili 2:0 i revanširali se za identičan poraz iz novembra u Bergamu.

Pobedu četvrtoplasiranom timu Serije A doneli su Ruslan Malinovski i Duvan Zapata golovima u prvom poluvremenu. Drugo je bilo klasično odrađivanje posla. Prava uspavanka. Tek u 73. minutu, viđena je prilika vredna pomena, inače prva za Veronu u današnjoj utakmici, a imao ju je Darko Lazović posle prodora po levoj strani, ali je Pjerluiđi Golini pravovremeno istrčao i skratio ugao. Kasnije, pet minuta pre kraja, uzvratio je Luis Murijel na suprotnoj strani, ali je šutirao pored gola, a u nadokandi je Josip Iličić uzdrmao prečku domaćeg gola.

Mozzart je spremio veliko iznenađenje u vidu Bonusa dobrodošlice od 100% za sve novoregistrovane igrače. Informišite se o detajima OVDE.

Što se tiče golova, Ukrajinac je svoj dao iz penala u 33. minutu, dosuđenog posle – najblaže rečeno – neopreznog igranja rukom Federika Dimarka u pokušaju da glavom izbije loptu iz svog kaznenog. Kolumbijac je do jubilarnog desetog pogotka u Seriji A ove sezone došao posle dodavanja Malinovskog. Bio je Zapata jači u duelu od Matea Lovata i vešto šutirao pored istrčalog Marka Silvestrija.

Pokušao je Ivan Jurić da trostrukom izmenom između dva poluvremena prodrma svoju ekipu za nastavak, ali nije uspeo. Jedino je Lazović pokazivao volju da nešto promeni u igri svog tima, a nije pomoglo ni uvođenje 23-godišnjeg napadača Andree Favilija u 61. minutu, kao ni Ivana Ilića u 79.

Bila je ovo jedna od najslabijih partija Verone ove sezone, koja je umela da otkine bodove timovima iz vrha tabele. Uostalom, desilo se to i Atalanti u pomenutom novembarskom duelu. Očigledno je Đan Pjero Gasperini dobro analizirao taj meč. Impresivno je kako su njegovi igrači zatvorili prilaze svom golu u drugom poluvremenu i sačuvali 2:0 za 16. pobedu ove sezone u 28 utakmica italijanskog prvenstva.