You are here
Home > Košarka > Teško vreme za Nemanju Bjelicu… Uprkos „krompiriću“ Srbina, Kingsi su NEKAKO DOBILI Seltikse usred Bostona!

Košarkaši Sakramento Kingsa iznenadili su Boston Seltikse na gostovanju, upisali pobedu rezultatom 107:96, uprkos slaboj partiji Nemanje Bjelice.

Bjelica drugi meč u nizu, a ukupno treći u sezoni, nije uspeo da se upiše u strelce tako što je za 14 minuta imao samo jedan šut za tri poena, koji je promašio.

Uz nula poena na svom kontu, imao je dve uhvaćene lopte i asistenciju.

Bez obzira na to, Kingsi su uspeli da slave u bostonskom TD Gardenu, u utakmici u kojoj umalo nisu prosuli sve što su gradili veliki deo meča.

Već u prvoj deonici su stekli dvocifrenu razliku, ali su se Seltiksi vratili u poslednjem kvartalu, preokrenuli, pre nego što su Kingsi prelomili u poslednja četiri minuta na krilima Diarona Foksa.

On je meč završio sa 29 poena, četiri manje je imao Rišon Holms, a Badi Hild 22.

U ekipi Bostona najefikasniji je bio Džejlen Braun sa 19 poena, Kemba Voker je dodao 16, a Džejson Tejtum 15.

Kingsi su jako daleko od plej-of zone sa skorom 17-24, dok je Boston osmi na Istoku sa 20 pobeda i 21 porazom.