You are here
Home > Košarka > Cedevita lako protiv Zadra, bilo je prostora i za egzibicije (VIDEO)

Cedevita lako protiv Zadra, bilo je prostora i za egzibicije (VIDEO)

Portal logo

Ogromna borba vlada u vrhu ABA lige za ulazak u plej-of, a Cedevita Olimpija nije imala problema u svom meču protiv Zadra – 77:56. Sigurno je odigrao tim Jurice Golemca, dobro odradio posao u odbrani i stigao do sigurnog trijumfa. I to bez Jake Blažiča.

Murić je vukao Cedevitu u prvom delu utakmice, kasnije su se pridružili i Hopkins i Braun, pa Zadar to nije mogao da izdrži.

Koliko je Cedevita odigrala dobro u odbrani u prvom poluvremenu govori činjenica da je Zadar za prvih 20 minuta ubacio samo 21 poen, a da je u drugoj četvrtini dao devet poena.

Nije se tim Jurice Golemca posebno istakao u šutu za tri poena, ali zato jeste za dva poena i tu je napravio ključnu prednost.

Kada je domaći sastav napravio razliku 9:0 na početku poslednje deonice, mogla je već da se pripiše pobeda Cedeviti, jako važna u samoj završnici borbe za plej-of i ulazak među četiri.

Najefikasniji u pobedi Cedevite bili su Braun sa 20 poena, Hopkins sa 15, Murić sa 13 i Peri koji je dao 10 poena. Kod Zadra je jedini dvocifren bio Vuković sa 16 poena.

Ubedljiv trijumf Cedevite koja je imala vremena i mesta za egzibicije, kao kada je Rupnik nabacio od table loptu Braunu za zakucavanje.

Teško je meriti situaciju u vrhu ABA lige, ali sigurno je da je Cedevita stigla do 16. pobede iz 20 utakmica.