Home > Fudbal > Skamaka gurnuo Peleove makazice u drugi plan (VIDEO)

Skamaka gurnuo Peleove makazice u drugi plan (VIDEO)

Portal logo

Vratio se Gracijano Pele iz Kine da pomogne Parmi u borbi za opstanak, međutim, teško će to ići.

Iako je 35-godišnji golgeter doneo prednost svom timu u duelu sa Đenovom, fantastičnim makazicama u 16. minutu, gosti su osvojili tri boda.

Preokret za pobedu 2:1 režirao je rezervista Đanluka Skamaka. Do ove utakmice dao je dva gola u Seriji A za Grifone, a večeras još dva. Davide Balardini ukazao mu je poverenje od starta drugog poluvremena, kao i Marku Pjaci. Ispostavilo se da je to bio pun pogodak. Mladi reprezentativac Italije pogodio je već u 50. minutu, kada je skrenuo u mrežu neprecizan šut Davidea Zapakoste, a u 69. je duplirao prednost prelepim udarcem sa dvadesetak metara posle petom ostavljene lopte Pjace.

Đenova je ovom pobedom napravila ogroman korak u borbi za opstanak, dok je Parma u veoma lošem položaju. Izgleda da je pobeda nad Romom u prošlom kolu, tek treća ove sezone, bila samo privremena inspiracija ekipe.