You are here
Home > Fudbal > Pljuštalo u Moskvi, Promes se isplaćuje Spartaku (VIDEO)

Pljuštalo u Moskvi, Promes se isplaćuje Spartaku (VIDEO)

Portal logo

Naleteo je Ural na nagaznu minu. Tim koji se bori za opstanak imao je niz od pet utakmica bez poraza, imao je samo jedan poraz u deset poslednjih mečeva, ali je imao maler što je natrčao na razigrani Spartak danas u Moskvi.

Sigurno da je tome kumovao i poraz CSKA dan ranije, pa su crveno-beli osetili da im je ovo zicer da umaknu najvećem rivalu na četiri boda razlike. Rečeno – učinjeno.

Pljuštalo je u Moskvi, ali u mrežu Urala. Spartaku je ovo bila jedna od najlakših pobeda od početka sezone – 5:1.

Isplaćuje se Gladijatorima dovođenje Kvinsija Promesa. Stigao je Holanđanin iz Ajaksa ove zime za sumu od 8.500.000 evra i adaptirao se čim je stigao. Ovo mu je bila četvrta utakmica u crveno-belom dresu, a postigao je drugi gol, uz jednu asistenciju. Više nego pristojan početak.

Epitet igrača utakmice poneo je, ipak, Džordan Larson. Švedski napadač je bio dvostruki strelac i time se na vrhu liste strelaca stavio tik iza tandema Zenit Sardar Azmun – Artjom Dzjuba, koji su postigli po pogodak više.

Mnogo neizvesniji meč odigrali su Krasnodar i Dinamo, a na kraju je i pored dva gola zaostatka tim iz Moskve odneo sva tri boda – 3:2.

Meč je savršeno krenuo za Bikove, golom Tonija Vilene su poveli u 11. minutu, ali sve je dobilo drugi oblik kada je Pantaleao sedam minuta kasnije dobio crveni karton i ostavio Krasnodar da igra do kraja sa fudbalerom manje.

Istina je da je domaćin poveo 2:0 na startu drugog dela golom Gazinskog, ali onda je Dinamo dodao gas, zaigrao na sve ili ništa, nemajući više šta da izgubi, a sa brojčanom prednošću na terenu i odbrana Krasnodara je počela da popušta. Za 20 minuta Moskovljani su tri puta pogodili mrežu Bikova i spakovali sva tri boda da odnesu za prestonicu.