You are here
Home > Fudbal > Korintijans s pola gasa protiv četvrtoligaša (VIDEO)

Korintijans s pola gasa protiv četvrtoligaša (VIDEO)

Portal logo

Mogao je Korintijans da ide dalje i sa nerešenim ishodom, ali je gigant iz Sao Paula išao na pobedu i uspeo je da je ostvari na gostovanju Salgeiru u okviru Kupa Brazila – 0:3 (0:1).

Razlika u klasi i kvalitetu je zaista ogromna, videla se od prvog minuta, pa nije naravno iznenađenje što se Korintijans plasirao u drugu rundu Kupa Brazila. Jako je jednostavno Korintijans dolazio do prilika, pa je pravo čudo što nije završio utakmicu sa ubedljivijom pobedom.

Zanimljivo je da je Korintijans prvi gol dao u 4. minutu preko Žemersona, a da je već pre toga imao dve velike šanse, tako da je suštinski od prvog minuta mreža Salgeira „visila“.

Da nije bilo golmana domaćih sigurno bi razlika bila značajno veća, a do kraja meča Korintijans je postigao još dva pogotka i rešio meč u svoju korist. Strelci su bili Ramiro i Vital.

Domaćin se trudio da što više seče igru, prema izveštajima brazilskog Globa bilo je tu više „tuče“ nego neke prave igre, ali suštinski bez problema po Korintijans.

Najpopularniji klub u Sao Paulu inače je prethodno izborio samo učešće u Kopa Sudamerikani. Ovo mu je bila šetnja po parku.