You are here
Home > Fudbal > (UŽIVO) Liga šampiona – Gvardiola sa Sitijem pred ulaskom u istoriju, Zidanov Real STREPI OD ŠAMARA!

Dva revanš meča osmine finala Lige šampiona igraju se večeras, a zbivanja na utakmicama Mančester siti – Borusija Menhengladbah i Real Madrid – Atalanta možete uživo da pratite uz Blicsport.

Početak u 21 sat

Mančester siti – Borusija Menhengladbah (prvi meč 2:0)

Real Madrid – Atalanta (prvi meč 1:0)

Uoči mečeva

Mančester siti je domaćin na „Puškaš areni“ u Mađarskoj, gde je i prvi duel odigran, a imajući u vidu više nego povoljnih 2:0 iz uvodnog duela s Nemcima, ekipa Pepa Gvardiole je već zakoračila u četvrtfinale.

Pritom, Siti nije primio gol 616 minuta u elitnom takmičenju, pa bi mogao da obori rekord Lige šampiona koji drži Juventus sa 690 (ne računajući kvalifikacione duele).

Uz to, „Menš“ se nalazi u crnoj seriji od šest uzastopnih poraza u svim takmičenjima.

Što se tiče Reala, s pozitivnih ali „mršavih“ 1:0 ekipa Zinedina Zidana ulazi u revanš, i to imajući u vidu da je došla (bar) do četvrtfinala Lige šampiona u tri prethodne sezone. Dakle, razloga za optimizam „kraljevića“ ima. Ali, ima čemu da se nada i Atalanta, koja je dobila tri od poslednja četiri svoja meča sa dva ili više golova razlike, a naročito opasna ekipa iz Bergama je u prvih 15 minuta drugog poluvremena, jer je na poslednja dva nastupa u tom periodu dala ukupno pet golova.

Uz to – italijanski tim je dobio pet uzastopnih gostovanja u Ligi šampiona, a četiri od tih pet pobeda rešene su golovima postignutim u poslednjih pola sata utakmice, pa Realu koji ove sezone i te kako ume da se „zagrcne“ – možda neće biti lako kao što priželjkuje.