You are here
Home > Fudbal > Šampion se rastrčao čim je osetio dah potere na vratu (VIDEO)

Šampion se rastrčao čim je osetio dah potere na vratu (VIDEO)

Portal logo

Prvo je ispao iz Kupa Rusije, pa dve prvenstvene utakmice nije dobio i dopustio je rivalima da mu se toliko primaknu da je osetio njihov dah na vratu.

To je bio dovoljan znak Zenitu da se trgne, da se probudi i da zaigra kako dolikuje šampionu i vodećem timu na tabeli. Tek u četvrtoj utakmici u prolećnoj polusezoni ekipa iz Sankt Peterburga je upisala prvu pobedu, a kola su se slomila na Ahmatu – 4:0.

Možda je dobroj igri i pobedi doprineo poraz najbližeg konkurenta na tabeli, CSKA, koji je koji časak pre početka meča u Sankt Peterburgu doživeo poraz u Tuli. Time je dao šansu Zenitu da mu ponovo pobegne na pristojno bodovno rastojanje.

Odličnu partiju u dresu Ahmata pružio je srpski internacionalac Miroslav Bogosavac, za šta je dobio brojne komplimente ruskih novinara. Samo u prvih deset minuta Bogosavac je imao dva sjajna prodora i centaršuta na peterac, ali njegovi saigrači nisu uspevali da te lopte sprovedu u gol.

Moglo bi se reći da su gosti bili opasniji i bliži pogotku u prvom poluvremenu, jer su Bistrov i Harin bili u dobrim šansama, ali je golmna Zenita Lunjin sačuvao svoj tim padanja u rezultatski minus.

Mnogo bolje je domaćin zaigrao u nastavku, a u 52. minutu je poveo vanserijskim golom Vjačeslava Karavajeva, koji je sa skoro 30 metara poslao raketu, neodbranjivu za Šeliju.

Otpor Ahmata je posle toga naglo pao, a Zenit je rutinski priveo meč kraju sa još tri gola i sada se u Sankt Peterburgu lakše diše.