You are here
Home > Fudbal > Tako je kad ih poznaješ u dušu! Fonsekina zamka uništila Šahtjor, Faraon je ključno pojačanje (VIDEO)

Portal logo

Teško da neko poznaje bolje ovu ekipu Šahtjora od trerera Rome Paula Fonseke. Vodio ih je Portugalac na 139 utakmica i imao 103 pobede, a večerasd im je spremio pravu zamku na Olimpiku. Dao im je loptu u noge da diktiraju tempo, a onda ih je slomio iz kontre, pa uništio iz prekida u 77. minutu. Vučica je posle 90 minuta iz Večnog grada jednom nogom več u četvrfrinalu Lige Evrope, mada mora da bude maksimalno oprezna za sedam dana u Kijevu, jer je i te kako sklona padovima – 3:0 (1:0).

A i večeras je samo rezultat bio ubedljiv, što je najvažnije Rimljanima. Roma je na početku drugog poluvremena imala ozbiljan problem da se odbrani, ali je uspela i onda uhvatila protivnika na „krivoj nozi“. Vučica je na poluvremenu vodila sa 1:0 zahvaljujući pametnoj igri i brzim Pedrovim nogama. Katalonac je fantastično povukao napad u 23. minutu, prošao kroz trojicu protivničkih igrača i onda uposlio kapitena Pelegrinija, koji je lukavo pronašao put do protivničke mreže.

Dok je u prvom poluvremenu bilo ozbiljnih napada sa obe strane, u prvoj polovini drugog dela igre napadao je samo Šahtjor. Dve sjajne prilike imao je Žunior Moraeš, ali je dva puta odlično intervenisao osporavani Pau Lopez. Fonseka je osetio pravi trenutak u 62. minutu, umesto Pedra na teren je poslao povratnika Stefana el Šaravija, a popularni Faraon mu je za poverenje uzvratio fantastičnom reakcijom u 73. minutu.

Gosti su tražili faul nad ofanzivnim Ismailijem, malo su zastali, ali domaći za to nisu marili. Borha Majoral je izbacio El Šaravija u kontranapad, a ovaj je pokazao da još uvek poseduje i brzinu i fudbalsku lucindnost. Ušao je između štopera Šahtjora, a onda prebacio istrčalog Anatolija Trubina.

Igrači Šahtjora su tada izgubili konce i koncentraciju, a bez energije su ostali u svađi sa sudijom Soares Dijasom, što ih je koštalo možda i ključnog primljenog gola u završnici meča. Šahtjor je bio na kolenima u 77. minutu, kada je Roma uigranom akcijom sa treninga, rešila verovatno i pitanje plasmana u narednu fazu takmičenja. Posle kornera sa leve strane Brajan Kristante je bio na prvoj stativi da prebaci loptu na drugu, a tamo se na pravom mestu našao Đanluka Manćini i zakucao je u gostujuću mrežu.

LIGA EVROPE – OSMINA FINALA (PRVE UTAKMICE)

Ajaks – Jang Bojs 3:0 (0:0)