You are here
Home > Fudbal > Spektakularnih 11 minuta u Subotici: Projektili Čovića i Šimure podigli uzbuđenje, majstorija Bojića odvela Vošu u polufinale

Portal logo

Vojvođanski derbi u četvrtfinalu Kupa Srbije između Spartaka i Vojvodine doneo je vanserijska uzbuđenja. Videli smo dva lepa projektila, ali i jednu majstoriju, koja je na kraju odlučila novog polufinalistu. To je novosadska Vojvodina, koja je na Gradskom stadionu u Subotici savladala Spartak sa 2:1. Gosti su poveli efektnim pogotkom Nemanje Čovića u 58. minutu, izjednačio je Šimura projektilom od prečku četiri minuta kasnije, dok je konačan rezultat u 69. postavio Petar Bojić lukavim lobom Filipa Dujmovića – 2:1 (0:0).

Posle svega viđenog, ekipa Nenada Lalatovića je zasluženo došla do borbe za finale, iako će domaćin žaliti što nije uspeo da iskoristi trenutak nadahnuća nakon izjednačujućeg gola. Ipak, ostala je dilema da li je lopta Noborua Šimure, posle udarca sa 22-23 metra, prešla gol-liniju.