You are here
Home > Fudbal > „Đavolima“ derbi Mančestera, još nije odlučena šampionska trka

„Đavolima“ derbi Mančestera, još nije odlučena šampionska trka

Derbi Mančestera mogao je da odluči novog šampiona Engleske, ali je Junajted na „Etihadu“ došao do trijumfa od 2:0 i zadržao kakve-takve šanse da može do trofeja do kraja sezone.

Ključni momenat desio se već u prvom minutu. Gabrijel Žezus oborio je Marsijala u svom kazennom prostoru, a Bruno savladao Edersona.

Gol koji je postigao Portugalacv u velikoj meri oblikovao je igru dva tima do kraja utakmice, a ekipa Olea Gunara Solskjera uspela je da ostane nesavladana u trećem uzastopnom duelu.

Početak meča pripao je gostima, ali kako je vreme odmicalo Siti je bio sve bolji. Ipak, odbrana „đavola“ delovala je sigurna, predvođena Hendersonom na golu, te je uspela da otupi oštricu Pepovog tima.

Konačan rezultat na meču postavio je Luk Šo u 50. minutu, čime je prekinuta serija Sitija od 15 pobeda i 19 utakmica bez poraza u Premijer ligi.

Nemanja Matić ušao je u igru sa klupe u 88. minutu utakmice.

Stanje za Gvardiolu ipak nije alarmantno, jer su „građani“ zadržali veliku prednost nad Junajtedom, koja sada iznosi 11 bodova.