You are here
Home > Fudbal > Sjajni Abubakar trasirao put, Bešiktaš se uz dozu sreće osamio na vrhu (VIDEO)

Sjajni Abubakar trasirao put, Bešiktaš se uz dozu sreće osamio na vrhu (VIDEO)

Portal logo

Iskoristili su fudbaleri Bešiktaša pad u formi Fenerbahčea i kiks Galatasaraja, pa su se osamili na vrhu tabele. Slavili su protiv Gazijantepa na Vodafon parku (2:1) i sa tri boda više od ekipe Fatiha Terima, pet od sastava Erola Buluta čekaju 30. kolo turske Super lige. Junak pobede bio je dvostruki strelac Vensan Abubakar, ali je i finišu i sreća pogledala Orlove.

Sjajno igra pulena Sergena Jaldžina u poslednje vreme. Bio je ovo šesti vezani trijumf Orlova u svim takmičenjima, na poslednjih 19 nastupa pretrpeli su samo jedan poraz i tek dva puta odigrali nerešeno. Nisu uspeli da i treći put u nizu slavle bez primljenog gola, ali moglo je da bude i gore. Malo je nedostajalo da ekipa Rikarda Sa Pinta stigne i do izjednačenja u poslednjim sekundama, ali je prečka bila saveznik Jaldžinove ekipe.

U prvom delu igre su domaći igrači imali čak 70 odsto vremena loptu u svojim nogama. Već u 15. minutu su stigli do prednosti. Abubakar je sa leve strane poslao loptu u sredinu, potom je odlično utrčao iza poslednje linije protivničke ekipe, izbegao ofsajd zamku i prihvatio vrhunski pas Rašida Gezala. Uspeo je da prebaci loptu preko golmana Gazijantepa, a potom je i sa ivice peterca lako smestio u praznu mrežu.

Duplirao je bivši napadač Porta prednost Bešiktaša u 72. minutu, još jednom je pobegao odbrani rivala da bi potom rutinski pronašao put do mreže Gunaja Guvenča. Samo koji minut kasnije imao je veliku priliku da otkloni sve dileme o pitanju pobednika i upiše het trik, ali je iz dobre situacije poslao loptu preko gola.

Kazna je stigla u prvom minutu nadoknade. Čuvar mreže Orlova Destanoglu je srušio Noumu Dika, sudija je pokazao na kreč, a bivši igrač Hala i Vulverhemptona je preuzeo odgovornost. Nije sjajno šutirao, ali se ni golman Bešiktaša nije istakao dobrom reakcijom, pa je smanjio na 2:1. U poslednjim trenucima velika inicijativa izabranika bivšeg trenera Zvezde, da bi u poslednjim sekundama utakmice gosti pogodili prečku. Raspalio je po lopti rezervista Andre Filipe iz gotovo mrtvog ugla, ali je sjajno tukao i nije imao sreće da umesto prečke pogodio mrežu domaćeg sastava.

TURSKA 1 – 29. KOLO