You are here
Home > Fudbal > SEZONA KARIJERE FILIPA KOSTIĆA Jović po prvi put odigrao 90 minuta, ali je ponovo blistao drugi Srbin!

U 24. kolu nemačke Bundeslige, Ajntraht je remizirao u Frankfurtu sa Štutgartom 1:1, a jedini gol za domaćina postigao je upravo Filip Kostić u 69. minutu, dok mu je pre toga poništen jedan pogodak zbog ofsajda.

Posle više od dva meseca u 2021. godini i 11 prvenstvenih kola dovoljno je da sa sigurnošću, bez bilo kakve dileme zaključimo – Ajntraht je bundesligaš sa najvećim pojačanjem u prolećnoj polusezoni!

Iako je u pitanju Srbin, to nije Luka Jović, čiji je povratak u Frankfurt odjeknuo fudbalskim sveto, već se radi se o probuđenom Filipu Kostiću koji trenutno pruža partije karijere, igraču koji je preko noći izrastao u zver zaslužnu za praktično svaki dobar segment igre tima Adija Hitera, u fudbalera koji je u aktuelnom momentu vrlo verovatno najbolji igrač Srbije.

Iako mu je u prvom poluvremenu pogodak poništen, Kostić je samo nekoliko desetina sekundi posle gola rivala režirao novi u 55. minutu, ali ovaj put bez povoda da majstorija bude poništena. Gol za bod, nastavak impresivne serije i potvrdu – Ajntraht, ali i Srbija trenutno nemaju boljeg od njega.

Kostić je na 20 utakmica ove sezone postigao četiri gola i upisao 11 asistencija. Luka Jović je ovaj meč počeo kao starte po drugi put otkako se vratio u Frankfurt i odigrao je svih 90 minuta.