You are here
Home > Fudbal > Sergej skrivio penal, Juve preokretom nastavio borbu za Skudeto

Sergej skrivio penal, Juve preokretom nastavio borbu za Skudeto

Ekipa Andree Pirla je nastavila poteru za prvoplasiranim Interom, sada ima 52 boda na trećem mestu, jednim manje od Milana, a sedam manje od „nerazura“ koji su u sjajnoj seriji.

Duel u Torinu nije počeo dobro za domaćina jer je Lacio od početka stvarao šanse, a od 14. minuta poveo preko Hoakina Koree. Argentinac je preciznim udarcem pogodio donji levi ugao i gosti su se ponadali iznenađenju.

Nebesko-plavi su nastavili da dominiraju, stvarali prilike, ali Sergej Milinković-Savić, Vesli Hud i Mohamed Salim nisu duplirali prednost.

Kazna je stigla u finišu prvog poluvremena, kada je Adrijen Rabio krunisao lepu akciju svog tima i asistenciju Alvara Morate.

Morata je u nastavku susreta izrastao u heroja „stare dame“, pošto je sa dva pogotka doneo preokret i trijumf. Treći gol postigao je iz penala, koji je prethodno skrivio srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić.

Milinković-Savić je na terenu proveo čitav meč, a u 53. minutu je pogodio prečku.
Lacio je ostao sedmi sa 43 boda.

Prethodno su Specija i Benevento podelili Bodove (1:1), dok je Udineze bio bolji od Sasuola rezultatom 2:0.