You are here
Home > Košarka > Nakić i Cibona produžili agoniju Partizana

Nakić i Cibona produžili agoniju Partizana

Crno-beli su tako doživeli četvrti uzastopni neuspeh u svim takmičenjima, a koliko je loša situacija u klubu, pokazuje činjenica da su u poslednjih 11 mečeva ostvarene samo dve pobede.

Trener Sašo Filipovski neće biti nezadovoljan samo zbog poraza, već i zbog načina na koji je pretrpljen.

Posle velike borbe u „Hali sportova Ranko Žeravica“ i nekoliko promena vođstva, činilo se da je domaći sastav na pragu poraza, pošto je imao zaostatak od pet poena sredinom poslednje četvrtine.

Trojkama Uroša Trifunovića i Nemanje Dangubića su se vratili, preokrenuli i bili na korak do trijumfa i prekida crne serije. Međutim, dozvolili su Mariju Nakiću, najboljem igraču susreta, šut sa distance i on je devet sekundi pre kraja pogodio trojku za 80:80.

Šut za pobedu promašio je Ognjen Jaramaz i utakmica je otišla u produžetak.

Zbog svega što se izdešavalo, crno-beli su potpuno klonuli i Cibona je mini-serijom na početku dodatnog dela igre konačno rešila pitanje pobednika.

Duel na Novom Beogradu počeo je minutom ćutanja zbog nedavno preminule legende Partizana Milenka Savovića.

U utakmicama koje su završene tokom dana, Igokea je pobedila FMP u Železniku sa 87:82, dok je Cedevita Olimpija bila sigurna na gostovanju kod Borca – 95:82.